< back
KIMYA 3D Филамент PEI-1010 500g 1.75 или 2.85mm AMBER
Цена: 14.782 ден. со вклучен ДДВ
QTY
Description

PEI-1010 FILAMENT е отпорен на абење, отпорен на УВ зраци и нуди одлична димензионална стабилност.

Висок квалитет на печатење на минијатурни детали
Висока цврстина
Хемиска отпорност
Отпорен на абење
Отпорен на УВ зраци
Отпорен на пламен UL94 Vo

Дијаметар: 1.75 мм или 2.85 мм
Пакување: 500 гр.
Достапна боја: Amber.